Pożegnanie o. Andrzeja Bierezowca

Dnia 10 grudnia 2017r. po III Boskiej Liturgii miało miejsce pożegnanie o. Andrzej Bierezowca
w związku z jego przejściem w stan spoczynku.Po zakończeniu III Boskiej Liturgii ks. mitrat Jerzy Boreczko odczytał dekret JE Najprzewielebniejszego Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego dotyczący przejścia w stan spoczynku ks. mitrata Andrzeja Bierezowca oraz drugi dekret mianujący go rezydentem naszej parafii.

Proboszcz parafii Św. Ducha podziękował w swoim imieniu oraz w imieniu księży parafii
oraz dekanatu białostockiego ale przede wszystkim w imieniu wiernych za długoletnią,
ponad 27 letnią posługę o. Andrzeja w naszej parafii. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę,
że przez ponad 50 lat posługi kapłańskiej o. Andrzej borykał się z wieloma problemami,
ale zawsze oddanie służył wiernym przez co wiele osób ma u niego dług wdzięczności.
Ojciec Jerzy podziękował również matuszce Marii Bierezowiec za jej wytrwałość i oddanie
o. Andrzejowi, ale przede wszystkim naszej Cerkwi, albowiem jak podkreślił: Matuszka jest większą cierpiennicą a nieżeli zakonnica. I to chyba tak bywa, ponieważ nikt się nie pyta matuszki czy chce iść na inną parafię czy też nie. Musi dostosować się do tego co jest zapisane w dekrecie.

O. Andrzej podziękował za symboliczne prezenty, które są wyrazem głębokiej miłości względem niego. Podziękował proboszczowi za to, iż zdobył w naszej parafii niezbędne dla kapłana cechy dyscypliny, punktualności oraz dobrego prowadzenia się w służbie jak i na odpoczynku. Zauważył także, że przez ten długi okres funkcjonowania w parafii pozyskał wśród wiernych wielu przyjaciół oraz ludzi mu życzliwych.

Na koniec chór odśpiewał życzenia wielu lat – mnohaja leta Ojcu Andrzejowi oraz jego Matuszce.

Relacja video:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *