Zmiany personalne w parafii Św. Ducha

W ostatnim miesiącu doszło do dwóch istotnych zmian w składzie osobowym kleru naszej parafii.

– JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, dekretem nr 183/O/P/2017 mianował z dniem 1 listopada 2017 roku ks. Sylwestra Klebusa wikariuszem Parafii Prawosławnej Św. Ducha w Białymstoku.

–  JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, dekretem nr 206/O/P/2017 zwolnił na własną prośbę z dniem 30 listopada 2017 r. ks. mitrata Andrzeja Bierezowca ze stanowiska wikariusza Parafii Prawosławnej Św. Ducha w Białymstoku, przenosząc go w stan spoczynku.

–  JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, dekretem nr 207/O/P/2017 ustanowił z dniem 1 grudnia 2017 r. ks. mitrata Andrzeja Bierezowca, rezydentem Parafii Prawosławnej Św. Ducha w Białymstoku.

W związku z odejściem w stan spoczynku ks. mitrata Andrzeja Biezerowca
w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, po III Boskiej Liturgii będą miały miejsce podziękowania
o. Andrzejowi za jego wieloletnią posługę.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym podniosłym wydarzeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *