Abp Jakub oświęcił i otworzył Przedszkole „Aniołki”

3 września w XIII Niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi św. Ducha na białostockim osiedlu Antoniuk. Bezpośrednio po nabożeństwie Władyka poświęcił wykończone pomieszczenia nowego przedszkola Aniołki, które swoją siedzibę ma na terenie parafii.

Arcybiskup Jakub powiedział, że było wiele pomysłów na zagospodarowanie nieużywanymi pomieszczeniami domu parafialnego. Zdaniem Władyki, wybór którego dokonał proboszcz ks. mitrat Jerzy Boreczko, był najlepszym na zaadoptowanie pustych pomieszczeń na potrzeby przedszkola. Arcybiskup Jakub, wyrażając wdzięczność wszystkim zaangażowanym w powstanie przedszkola, odznaczył osoby, które przyczyniły się do tego dzieła w sposób szczególny. Orderami św. Marii Magdaleny III stopnia uhonorowania została kierownik budowy przedszkola Anna Iwaniuk oraz przewodnicząca Bractwa św. Atanazego Brzeskiego Walentyna Mahometa.

Niepubliczne Przedszkole Aniołki mieszczące się przy Parafii Prawosławnej Św. Ducha w Białymstoku. Placówkę prowadzi Bractwo św. Atanazego Brzeskiego w Białymstoku wraz z Parafią​ Prawosławną​ Św. Ducha w Białymstoku.

Przedszkole gwarantuje dobrą opiekę, wychowanie oraz edukacje. O bezpieczeństwo przedszkolaków i miłą atmosferę zadba wykwalifikowana kadra. Dzieci w przedszkolu będą mogły liczyć na bogatą ofertę edukacyjną, nowoczesne sale, atrakcyjny plac zabaw oraz pyszne posiłki. Znaczącym faktem dla rodziców są małoliczne grupy i dogodna lokalizacja przedszkola. W roku szkolnym 2017/18 dyrekcja przedszkola Aniołki przewiduję zajęcia: z j. angielskiego oraz j. rosyjskiego, sportowe, plastyczne i kulinarne. Przedszkole zapewnia również opiekę logopedy i fizjoterapeuty.

Szczegółowe informacje o przedszkolu znajdują się na stronie internetowej http://przedszkoleaniolki.pl/

protodiakon Wiaczesław Perek (za:http://orthodox.bialystok.pl/pl/cms/doc/index/id/7604)

Relacja video z oświęcenia Przedszkola:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *