Bractwo Dziecięce na wyjeździe rodzinnym w Supraślu

W dniach 28-29 października 2023 roku, z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Biskupa Supraskiego Andrzeja oraz proboszcza parafii Świętego Ducha w Białymstoku ojca Jerzego Boreczko, odbył się rodzinny wyjazd Bractwa Dziecięcego z parafii Świętego Ducha w Białymstoku do Monasteru w Supraślu. Młodzi „bratczycy” wraz z rodzicami oraz duchowym opiekunem Bractwa o. Piotrem Omelczukiem pobyt w Monasterze Supraskim rozpoczęli krótką modlitwą w Cerkwi Zwiastowania NMP, a następnie zwiedzili ją, łącznie z wieżą, poznając przy tym historię Monasteru. Kolejnymi punktami programu było zwiedzanie Cerkwi Św. Jana Teologa, Izby Pamięci Arcybiskupa Generała Mirona, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej, krypty w której został pochowany oraz Muzeum Ikon w Pałacu Archimandrytów. 

Po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma Akademii Supraskiej smaczną niespodzianką była pizza na obiad. Następnie uczestnicy udali się do Cerkwi Zwiastowania NMP na nabożeństwo całonocnego czuwania celebrowane przez najprzewielebniejszego Andrzeja Biskupa Supraskiego oraz ojców z Monasteru. Po kolacji i wieczornych modlitwach czas wolny upłynął na rozmowach, grach planszowych, zabawach oraz odśpiewaniu Mnohaja Leta Wiktorii i Bartkowi z okazji ich urodzin.

Ważnym elementem pobytu w Monasterze był niedzielny poranek, kiedy to dzieci wraz rodzicami uczestniczyły w Boskiej Liturgii w Cerkwi Zwiastowania NMP celebrowanej przez  Jego Ekscelencję Biskupa Andrzeja.

Po nabożeństwie, dzięki gościnności Władyki, wszyscy udali się do części monasterskiej na smaczną i ciepłą zupę. Miłą niespodzianką były otrzymane od Jego Ekscelencji Biskupa Andrzeja upominki.

Pobyt w Supraślu został zakończony krótkim spacerem oraz zwiedzaniem Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego czasu, zwłaszcza o. Piotrowi Omelczuk oraz Pani Edycie i Piotrowi Bielach.

Katarzyna i Paweł Bala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *