Pomoc Uchodźcom

W pierwszej połowie kwietnia zostało zorganizowana kolejna zbiórka artykułów spożywczych oraz gospodarczych dla uchodźców, którzy obecnie znajdują schronienie w Ławrze Poczajowskiej na Ukranie. Głównym koordynatorem akcji była – z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Pawła, Biskupa Hajnowskiego – Parafia Prawosławna pw. Zaśnięcia NMP w Dubinach.

Dnia 13 kwietnia dary zostały odebrane z wielu białostockich parafii, w tym także z parafii Św. Ducha w Białymstoku. Wierni bardzo hojnie odpowiedzieli na prośbę o pomoc i codziennie przez prawie dwa tygodnie przynosili po kilkadziesiąt kilogramów długoterminowej żywności, artykułów kosmetycznych i środków chemicznych.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przynieśli chociaż jedną paczkę ryżu czy makaronu, ale także wszystkim którzy poświęcili swój czas aby te produkty posegregować, spakować i przekazać na transport – parafianom, członkom Bractwa Św. Atanazego Brzeskiego i Bractwa Młodzieży Prawosławnej.

Ponadto chcielibyśmy przypomnieć, że Parafia Św. Ducha w Białymstoku organizuje naukę języka polskiego dla dzieci i młodzieży uczącej się w VII i VIII klasach szkoły podstawowej oraz szkołach ponadpodstawowych, a także ich rodziców. W każdą niedzielę organizowane są także spotkania uchodźców ze Wschodu z duchownym prawosławnym, na które serdecznie zapraszamy !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *