Wakacyjny wyjazd BMP Antoniuk

Wakacyjny wyjazd Bractwa Młodzieży Prawosławnej z naszej Parafii

W dniach od 25 czerwca do 2 lipca 2021r. członkowie Bractwa Młodzieży Prawosławnej przy parafii Św. Ducha w Białymstoku przebywali w stolicy Województwa Małopolskiego.  Uczestnicy wyjazdu korzystali z gościnności krakowskiej parafii pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy mieszczącej się w kamienicy przy ul. Szpitalnej 24. Duchową pieczę nad ich pobytem pełnili ojcowie: proboszcz o. Jarosław Antosiuk i opiekun BMP Antoniuk o. Władysław Masajło.

W trakcie pobytu młodzież odwiedziła najważniejsze dla miasta atrakcje turystyczne: Zamek na Wawelu, podziemia Rynku Starego Miasta, czterdziestometrowy Wielki Młyn, Aqua park oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Nie zabrakło także  wyjazdów poza granice Grodu Kraka: kopalnia soli w Wieliczce, wjazd na Gubałówkę i spacer po Krupówkach w Zakopanem, oraz odwiedziny w parafii Św. Mikołaja w Rzeszowie gdzie oprócz pouczającej rozmowy z o. Dariuszem Bojczykiem młodzież zwiedziła miasto i miło spędziła czas przy grze w kręgle.

Najbardziej istotnym punktem wyjazdu było jednak zaznajomienie
się z historią i obecnym życiem prawosławnych w Krakowie. Owe zagadnienia szeroko przedstawiali uczestnikom o. Marcin Bielawski, a także miejscowi parafianie. Podczas niedzielnej Boskiej Liturgii młodzież przystąpiła do Sakramentów Pokuty oraz Eucharystii stając się na chwilę członkami społeczności parafii Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Krakowie. Wszyscy uczestniczy wycieczki z pewnością z uśmiechem na twarzy będą wspominać te wyjątkowe osiem dni.

dav

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *