Święto Ikony Matki Bożej „Nieoczekiwana radość”

Dnia 22 grudnia ( 9 XII wg kalendarza juliańskiego ) Cerkiew prawosławna wspomina liturgicznie poczęcie Bogurodzicy. Jest to także dzień, w którym obchodzimy święto Ikony Matki Bożej „Nieoczekiwana radość” (Nieczajannja radost’).

Dolna cerkiew naszej parafii została poświęcona właśnie tej cudotwórczej ikonie Bogurodzicy. Dlatego też proboszcz, ks. Jerzy Boreczko zaprasza wszystkich wiernych, nie tylko naszych parafian na obchody tego święta.

W tym roku będą miały one jeszcze bardziej uroczysty charakter, ponieważ w dniach 21-22 grudnia w naszej parafii odbywać się będą rekolekcje duchowieństwa dekanatu białostockiego.

Program uroczystości:

21-12-2018r. – Piątek
godz. 17:00 Całonocne czuwanie

22-12-2018r. – Sobota
godz. 9:00 Świąteczna Boska Liturgia

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *