JE Wielce Błogosławiony Tichon Metropolita Ameryki i Kanady w naszej parafii

Dnia 20 sierpnia do naszej parafii przybył JE Wielce Błogosławiony Tichon Arcybiskup Waszyngtonu i Nowego Jorku, Metropolita Ameryki i Kanady.W dniach od 17 do 22 sierpnia 2018r. hierarcha ze Stanów Zjednoczonych przebywał w Polsce na zaproszenie JE Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i Całej Polski. W wizycie towarzyszyli mu JE Najprzewielebniejszy Benjamin Arcybiskup San Francisco i Zachodniej Ameryki, ks. prot. Alexander Rentel, ks. prot. Daniel Andrejuk, arcydiakon Joseph Matusiak oraz subdiakon Roman Ostash.

W trakcie pobytu delegacja z OCA / Amerykańskiego Kościoła Prawosławnego / brała udział w centralnych uroczystościach Święta Przemienienia Pańskiego na Górze Grabarce, odwiedziła Warszawę, Hajnówkę, Bielsk Podlaski, Supraśl, Zwierki, Białystok i Lublin. Podczas pobytu w Białymstoku Szanowni Goście przybyli także do naszej parafii, aby podziwiać największą cerkiew w Polsce i pozdrowić wiernych, którzy przyszli na tę uroczystość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *