Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W niedzielę 11 czerwca w naszej cerkwi został odsłużony dziękczynny molebien z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017.Chociaż do końca roku szkolnego pozostały jeszcze dwa tygodnie to w większości szkół nauczyciele wystawili już oceny, a uczniowie bardziej niż na nauce skupiają się na planach wakacyjnych. Dlatego też proboszcz parafii ks. mitrat Jerzy Boreczko zadecydował,
że już teraz należy złożyć dziękczynne modlitwy i wykorzystując ostatni dzień przed postem piotrowym po molebniu zorganizować grilla.

Inicjatywa jak zawsze przyciągnęła niezliczone ilości dzieci oraz ich rodziców. Do cerkwi
przybyli także katecheci prowadzący nauczanie religii w szkołach podlegających terytorialnie cerkwi Św. Ducha. Wśród nauczycieli dużą grupę stanowili batiuszkowie spoza naszej parafii:
ks. Andrzej Bołbot (proboszcz parafii w Choroszczy), ks. Jan Kiryluk (Dojlidy),
ks. Piotr Borowik (Fast), ks. Dawid Bartoszuk (Wygoda), którzy wraz z rodzimym klerem odsłużyli dziękczynny molebien w języku polskim.

Po gorliwej modlitwie, którą swym śpiewem okraszał dziecięcy chór pod dyrekcją p. Katarzyny Rydzewskiej-Pietrzak, ks. proboszcz zaprosił dzieci i ich opiekunów do wspólnego zdjęcia.
Gdy wszyscy fotoreporterzy uchwycili moment pod cerkwią, można było rozpocząć grillowanie pod wiatą i zabawy na boisku, które jak zawsze przygotowane zostały przez nasze BMP działające pod dyrekcją p. Dariusza Sulimy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *