ŚWIĘTEGO DUCHA

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W niedzielę 11 czerwca w naszej cerkwi został odsłużony dziękczynny molebien z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017.Chociaż do końca roku szkolnego pozostały jeszcze dwa tygodnie to w większości szkół nauczyciele wystawili już oceny, a uczniowie bardziej niż na nauce skupiają się na planach wakacyjnych. Dlatego też proboszcz parafii ks. mitrat Jerzy Boreczko zadecydował,
że już teraz należy złożyć dziękczynne modlitwy i wykorzystując ostatni dzień przed postem piotrowym po molebniu zorganizować grilla.

Inicjatywa jak zawsze przyciągnęła niezliczone ilości dzieci oraz ich rodziców. Do cerkwi
przybyli także katecheci prowadzący nauczanie religii w szkołach podlegających terytorialnie cerkwi Św. Ducha. Wśród nauczycieli dużą grupę stanowili batiuszkowie spoza naszej parafii:
ks. Andrzej Bołbot (proboszcz parafii w Choroszczy), ks. Jan Kiryluk (Dojlidy),
ks. Piotr Borowik (Fast), ks. Dawid Bartoszuk (Wygoda), którzy wraz z rodzimym klerem odsłużyli dziękczynny molebien w języku polskim.

Po gorliwej modlitwie, którą swym śpiewem okraszał dziecięcy chór pod dyrekcją p. Katarzyny Rydzewskiej-Pietrzak, ks. proboszcz zaprosił dzieci i ich opiekunów do wspólnego zdjęcia.
Gdy wszyscy fotoreporterzy uchwycili moment pod cerkwią, można było rozpocząć grillowanie pod wiatą i zabawy na boisku, które jak zawsze przygotowane zostały przez nasze BMP działające pod dyrekcją p. Dariusza Sulimy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *