Zaproszenie na Dzień Świętego Ducha – święto parafialne

Drodzy Bracia i Siostry!

W życiu każdej społeczności parafialnej są szczególne dni, gdy wznosimy żarliwe modlitwy do naszych patronów i orędowników. To dni świąt parafialnych. Modlimy się wówczas do świętego lub świętych, na cześć którego wzniesiona została świątynia z gorącą prośbą o pomyślność wszystkich wiernych – całej społeczności parafialnej. Święto parafialne jest więc dniem szczególnej modlitwy ale też i szczególnej łaski, którą otrzymujemy od Boga dzięki wstawiennictwu naszego parafialnego patrona.

Przed nami nasze święto parafialne – Dzień Świętego Ducha przypadający w poniedziałek po święcie Zesłania Ducha Świętego na Apostołów – w tym roku w poniedziałek, 20 czerwca. W tym dniu po raz kolejny wzniesiemy nasze serca w modlitwie do Trzeciej Osoby Trójcy Świętej – Świętego Ducha by „przyszedł i zamieszkał w nas” i „zbawił nasze dusze”. Szczególnie w obecnych, bardzo niespokojnych czasach taka modlitwa do Ducha Świętego, którego nazywamy przecież Pocieszycielem, Duchem Prawdy i Dawcą Życia jest nam bardzo potrzebna.

Święto parafialne to także okazja do podsumowania minionego roku. Nasza parafia ciągle się rozwija i pięknieje. W tym roku wchodząc do świątyni przywitają nas piękne, nowe witraże, które powstały dzięki staraniom i wielkiej ofiarności naszych wiernych.

Dlatego zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w dniu naszego parafialnego święta – w Dniu Świętego Ducha 20 czerwca 2016 roku. Oświęcenie wody sprawowane będzie o godz. 9.00. Boska Liturgia o godz. 10.00. Nabożeństwu przewodniczyć będzie JE Najprzewielebniejszy Grzegorz, Biskup Supraski w asyście duchowieństwa dekanatu białostockiego. Pomódlmy się wspólnie w tym dniu o zdrowie, zgodę i pomyślność w naszych rodzinach, w naszej parafii i w naszym kraju.

„Królu niebieski, Pocieszycielu, Duchu Prawdy, Który wszędzie obecny jesteś i wszystko napełniasz, wszelkiego dobra Skarbie i żywota Dawco, przyjdź i zamieszkaj w nas, i oczyść nas od wszelkiej zmazy i zbaw, o Dobry, dusze nasze.”

 

Proboszcz Parafii pw. Św. Ducha w Białymstoku

Ks. mitrat. Jerzy Boreczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *