Dzień imienin ks. mitrata Jerzego Boreczko

W dniu dzisiejszym Cerkiew wspomina pamięć Świętego Wielkiego Męczennika Jerzego, który jest niebiańskim opiekunem ks. mitrata Jerzego Boreczko, proboszcza parafii
pw. Św. Ducha w Białmystoku.

Z okazji święta, w górnej cerkwi naszej parafii, odprawiona została uroczysta
Boska Liturgia Św. Jana Złotoustego, którą celebrował ks. Jerzy w asyście przybyłego duchowieństwa – ks. mitrata Eugeniusza Konachowicza, ks. Piotra Augustyńczuka,
który jest proboszczem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Fastach,
a także ks. protd. Eugeniusza Skowrońskiego.

Na Boskiej Liturgii był obecny także pozostały kler parafii pw. Św. Ducha, członkowie rady parafialnej, przewodniczący Bractw działających na terenie parafii, oraz licznie zebrani wierni. W obchody Anielskiego Patrona naszego proboszcza czynnie włączył się parafialny chór Angelos, pod dyrekcją p. Ireneusza Ławreszuka.

Po zakończonej Boskiej Liturgii ks. Jerzy wygłosił okolicznościowe słowo, w którym przytoczył postać Św. Wlkm. Jerzego. Następnie zebrani w cerkwi wierni złożyli życzenia Czcigodnemu Solenizantowi śpiewając mu gromkie Mnohaja leta.

DSCN0839

 

więcej zdjęć znajdziecie Państwo w galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *